Facebook

Serbia - Belgrad

Belgrad

Beata Pomykalska

Stolica Serbii to skomplikowane miasto. I nie chodzi tu o jego układ urbanistyczny czy różnorodność architektoniczną. Sprawia wrażenie, jakby nie miało nic do pokazania. Większości nie kojarzy się z niczym. Może starszemu pokoleniu z jugosłowiańskim prosperity, które tak różniło się od szarzyzny PRL. Dla młodszych jakby nie istnieje. Tymczasem to dwumilionowa metropolia, która dzięki nieokreślonemu magnetyzmowi sprawia, że jeśli z jakiegoś powodu się ją pokocha, zawsze chętnie będzie się tu wracać!

Dzięki swoim mieszkańcom i ich codziennej radości życia trwającej mimo traumatycznych doświadczeń ostatniego dwudziestolecia i ogromnych problemów dnia codziennego, Belgrad jest prężną i tętniącą życiem metropolią z bardzo ciekawą architekturą, zwłaszcza dwudziestowieczną. Miasto szczyci się długą i burzliwą historią, którą zawdzięcza głównie położeniu przy ujściu Sawy do Dunaju. 

INFORMUJEMY, ŻE MAGAZYN DOOKOŁA ŚWIATA JEST WYDAWANE OD 2016 ROKU W WERSJI ELEKTRONICZNEJ, DOSTĘPNEJ POPRZEZ ZŁOŻENIE SUBSKRYPCJI.

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 styczeń 2016 07:54

Redakcja DS

ul. Bielska 1, 86-031 Osielsko, woj Kujawsko-Pomorskie
tel./fax 52 381 34 95, 0 785 670 606
masz pytania, napisz tutaj

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com