Facebook

Rytmy Kubańskie - Zderzenie kultur - Jose Torres

Stowarzyszenie "W drodze"

zaprasza

w niedzielę 24 kwietnia 2016 na koncert Jose Torresa

Rytmy Kubańskie - Zderzenie kultur

Miejski Dom Kultury ADRIA ul. Toruńska 30 Bydgoszcz
godz. 17.00

Koncert zespołu Jose Torres & Havana prezentującego tradycjonalną muzykę kubańską w zróżnicowanym programie artystycznym - zawierającym wiele emocji od radości i energetyki do ballad z nostalgią, oddający klimat ulic Havany. Pomiędzy utworami Jose wprowadza w tematykę utworów, opowiada kubańskie anegdoty, wchodzi w interakcję z gośćmi. Muzyczne show ze znanymi lubianymi akcentami, które będzie wspaniałym wydarzeniem. Jose Tores

Jose Torres

Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady: Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem zespółSzcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną i Leszkiem Możdżerem.

Havana Dreams

Zespół pod dyrekcją znanego muzyka pochodzenia kubańskiego Jose Torres.
W repertuarze zespołu możemy usłyszeć kwintesencję kubańskiej muzyki tradycjonalnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club oraz kompozycje własne. Artyści prezentuje również współczesne gatunki kubańskie jak TIMBA, mająca szczególne znaczenie w teraźniejszej kulturze. Koncerty w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski.

                               

Salsa GroupTorres Salsa Group –para taneczna w składzie z kubańskim tancerz Fernando Torres Pineda, który pracował w rewiach na Kubie oraz jego partnerk – pokazy do choreografii i animacje taneczne. Prezentacje różnych kubańskich stylów tanecznych do muzyki zespołu.

                                               

BILETY DO NABYCIA WSG - APK  22-23.04  I PRZED KONCERTEM 20zł, ulgowe 10 zł,
członkowie stowarzyszenia wstęp bezpłatny

 

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta w Bydgoszczy
Partner medialny koncertu Radio PIK

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com