Redaktor Naczelny
Agata Kosmalska - dziennikarka, pasjonatka podróży, historii i geografii i fotograf. Współpracuje z czasopismem Dookoła Świata. Współorganizator Bydgoskiego Festiwalu Podróżnicy. Z wykształcenia ekonomista, na co dzień reportażysta, wolontariuszka i marzycelka. Moim staraniem - mówi - jest pamięć przyszłych pokoleń o tym, co działo się w dziejach polskiego podróżowania, migracji i osiągnięć naszych rodaków za granicą. Uwielbia ludzi, którzy nie tracą życia na bierne jego konsumowanie, są pełni pasji, mają i dążą do spełniania swoich marzeń. Zaangażowana w organizację i koordynację wypraw oraz ekspedycji podróżniczych. Założycielka Bydgoskiego Klubu Podróżnika, który zaprasza słuchaczy od 2011 roku. Członek ekspedycji Przez Kanion Colca do Żródeł Amazonki z Jurkiem Majcherczykiem i Maciejem Klósakiem (2012). Członek ekspedycji Kamerun 2014 - Śladami Pierwszej Polskiej Wyprawy do Afryki z Maciejem Klósakiem i Darkiem Skonieczko (2014/2015). Obecnie pracuje nad kilkoma publikacjami i filmami, dotyczacymi odbytych wypraw oraz osobistego i zawodowego potencjału ludzi.
Jarosław Molenda - pisarz, publicysta, podróżnik, jest absolwentem wydziału filologii klasycznej UAM w Poznaniu i członkiem South American Explorers oraz Polskiego Klubu Przygody. Był współpracownikiem redakcji Encyklopedii Geograficznej Świata. Zajmuje się szeroko rozumianą publicystyką popularno-naukową, a jego teksty ukazywały się między innymi na łamach takich pism jak: Archeologia Żywa, Filomata, Focus Historia, Globtroter, Miejsca Święte, Nieznany Świat, Voyage, Wiedza i Życie, Zew Północy, Żyj długo. W jego dorobku znajduje się kilkadziesiąt pozycji książkowych.
W ciągu ćwierć wieku zawitał na cztery kontynenty odwiedzając kilkadziesiąt krajów. W drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku przemierzał świat zbierając materiały do książki o mumiach. Na przełomie XX i XXI wieku penetrował Afrykę Północną i wschodni basen Morza Śródziemnego. Następnie odwiedził szereg legendarnych miejsc i wysp związanych z mitem o Atlantydzie. Lata 2008-2009 to udział w dwóch ekspedycjach do mało zbadanych rejonów Peru, co zaowocowało między innym odkryciem prekolumbijskich ruin w pobliżu osad Vista Alegre i Urpipata. Jest również jednym z trzech pierwszych Polaków, jacy dotarli do najwyżej położonych ruin inkaskich Incahuasi na przełęczy Puncuyoc (prawie 4000 m n.p.m.).
Maciej Klósak - goniący za zaćmieniem słońca na całym świecie, z zawodu inżynier budownictwa, doktor nauk technicznych, z zamiłowania społecznik i samorządowiec i wielką pasją do podróżowania. Mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Współwydawca i współautor książki o tematyce podróżniczej "Śladami Ostrowskich Globtroterów" oraz wystawy fotograficznej "Szlakami Inków. Kanion Colca i Amazonka 2012" (z Michałem Majcherczykiem). Jego film "Ścieżkami Inków... przez Kanion Colca do Źródeł Amazonki" był nominowany do nagrody głównej na Mediatravel 2012 i emitowany w Regionalnej Telewizji Kablowej. Inicjator i kierownik wyprawy Kamerun 2014. Śladami Pierwszej Polskiej Wyprawy do Afryki.
Agnieszka Siejka - z zawodu naukowiec, z zamiłowania podróżniczka, nie marnuje czasu, po prostu wsiada do samolotu lub autobusu i sunie przez świat. Pomysły wyjmuje z rękawa, przywozi wspaniałe zdjęcia i moc wrażeń oraz przygód. Agnieszka wspaniale opowiada o tym co widziała, o tym jakie są jej odczucia i o tym, co dla człowieka najważniejsze. Inicjatorka i uczestniczka Pierwszej Polskiej Kobiecej Zimowej Ekspedycji Newtontoppen i wielu samotnych wypraw na Półwysep Arabski. Sama o sobie mówi: Nie wyobrażam sobie życia bez gór, podróży, przygody i porcji adrenaliny. Wędrując poza utartym szlakiem często docieram do miejsc niezwykłych, które nie są opisywane w przewodnikach. Najpiękniejsze historie z drogi wiążą się z ludźmi, których spotykam. Czasem jeden niewinny uśmiech może odmienić plany i wpłynąć na dalszy tok podróży.