Facebook

Dariusz Metel vel Neronek

wolontariusz, podróżnik, poszukiwacz raju na Ziemi, człowiek o wielkim sercu, współorganizator Pierwszego Biegu Halików w 2016 roku w Bydgoszczy. Zaangażowany w akcję pomocową na rzecz dzieci z Filipin.

Łodzianin, z rozsądku student prawa, a z pasji dziennikarz i podróżnik. Z Berberami w górach Atlas jadał kuskus z jednej miski, a na bezkresnych stepach zażywał mongolską tabakę. Rzecznik prasowy Explorers Festival. Zafascynowany bogactwem Samotnej Planety, której nigdy do końca nie poznamy, ale którą możemy spróbować odkrywać.

Jan Tadeusz Krusiński

Jezuitalekarz, orientalistaarchiwista
podróżnikmisjonarzdyplomata

Konkurs trwa. Każdy może opisać postać z historii polskich podróżników, badaczy i odkrywców. Na kartach historii naszego kraju zapisało się wiele takich osób, choć nie zawsze czas był sprzyjający. Podobno wszystko zostało już odkryte, wszystko zostało zrobione i zbadane. My Polacy mamy w tym swój znaczący udział. Dlatego ważne, aby ci wielcy ludzie pozostali w naszej pamięci. Jednym ze znaczących polskich podróżników był właśnie Jan Tadeusz Krusiński, który poznał w czasie swojej wyprawy Kaukaz i Zakaukazie, pieszo podróżował przez Persję, podróżował po Turcji, Kurdystanie, Afganistanie, Syrii, Syberii, Kurdystanie i Palestynie.   

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com