Facebook

Africa Charity Expedition 2010

Africa Charity Expedition 2010, czyli czterech facetów w 190. w Afryce Zachodniej.   Africa Charity Expedition 2010, czyli czterech facetów w 190. w Afryce Zachodniej.

Africa Charity Expedition 2010, czyli czterech facetów w 190. w Afryce Zachodniej.
Po czterech dniach w Maroku wyruszyliśmy na 1500-kilometrowy odcinek przez Saharę Zachodnią. Jadąc tam wiedzieliśmy o niestabilnej sytuacji politycznej i największych od trzydziestu pięciu lat listopadowych zamieszkach z dziesiątkami zabitych, rannych i setkami aresztowanych.

Africa Charity Expedition 2010, czyli czterech facetów w 190. w Afryce Zachodniej.

Po czterech dniach w Maroku wyruszyliśmy na 1500-kilometrowy odcinek przez Saharę Zachodnią. Jadąc tam wiedzieliśmy o niestabilnej sytuacji politycznej i największych od trzydziestu pięciu lat listopadowych zamieszkach z dziesiątkami zabitych, rannych i setkami aresztowanych. Do Laayoune, największego miasta Sahary Zachodniej , dojechaliśmy  o 3 w nocy. Mimo później pory, ulice były pełne ludzi. Przejeżdżając  przez centrum musieliśmy uważać  na kamienie rzucane na drogę, dziwnie zachowujących się mieszkańców i nieliczne samochody poruszające się bez świateł. Całość uzupełniało wojsko i policja, zatrzymujące nas co kilka kilometrów do długotrwałych i skrupulatnych kontroli.
Granicę między Mauretanią, a Saharą Zachodnią, przekraczaliśmy jadąc kilkukilometrowym saharyjskim traktem tzw. ?ziemi niczyjej?,  mijając spalone, porzucone wraki samochodów.

 

Redakcja DS

ul. Bielska 1, 86-031 Osielsko, woj Kujawsko-Pomorskie
tel./fax 52 381 34 95, 0 785 670 606
masz pytania, napisz tutaj

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com