Facebook

Patronaty (50)

Zielonym Busem po USA

Zielonym Busem po USA Na początku maja startuje 3-miesięczna wyprawa Zielonym Busem po Stanach Zjednoczonych, od Florydy aż po Alaskę. Własnoręcznie dostosowywany do wyjazdu Volkswagen Transporter T4 w wersji Long przejedzie 30 000 km z szóstką młodych podróżników na pokładzie. 

Vivat Polonia - Kamerun 2016

Expédition Africaine Rogoziński "Vivat Polonia 2016" Rys historyczny W latach 1882–1885 Stefan Szolc-Rogoziński wraz z Klemensem Tomczekiem oraz Leopoldem Janikowskim odbyli podróż badawczą do terenów dzisiejszego Kamerunu, która miała na celu znalezienie miejsca dla odrodzenia nowej Polski. Wyprawa poprzedzona była ogólnonarodową dyskusją, w której udział brali m.in. Henryk Sienkiewicz czy Bolesław Prus. 20-letni Rogoziński oczarował pisarzy - Prus potrafił go porównać do Pawła Edmunda Strzeleckiego, Sienkiewicz z kolei widział zamierzenia Rogozińskiego jakby wyjęte z powieści Juliusza Verne'a.

Madagaskar Beniowskiego

"Madagaskar Beniowskiego" Wydawnuctwo Dookoła Świata objęło patronatem kolejną wyprawę z serii Byliśmy Tam     Madagaskar 2016 – śladami Maurycego Beniowskiego – Króla Madagaskaru,  która ma na celu odwiedzenie ukrytej w dżungli wsi Ambinanitelo. 
Strona 1 z 7
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com