Facebook

Nie było końca wzruszeniom i emocjom

NIE BYŁO KOŃCA WZRUSZENIOM I EMOCJOM, kiedy panowie Ryszard Tunkiewicz i Jacek Michalski żegnali się z rodziną oraz przyjaciółmi na dworcu PKP w Szczecinie. Nasi podróżnicy wyruszyli dookoła świata na prawie pół roku, aby przebyć szlak Polonii na Świecie.

NIE BYŁO KOŃCA WZRUSZENIOM I EMOCJOM, kiedy panowie Ryszard Tunkiewicz i Jacek Michalski żegnali się z rodziną oraz przyjaciółmi na dworcu PKP w Szczecinie.

Nasi podróżnicy wyruszyli dookoła świata na prawie pół roku, aby przebyć szlak Polonii na Świecie.

Na dworcu PKP panowie udzielili wywiadu mediom: Telewizji Szczecin, Kurierowi Szczecińskiemu, Radio Eska, Radio Szczecin. Na pożegnaniu nie zabrakło również reprezenatnta Urzędu Miasta Szczecina. Program z pożegnania podróżników zostanie wyemitowany przez Telewizję Polonia o godz. 22.05.

Pierwszy etap i pierwszy nocleg w Domu Polskim w Rzeszowie, jutro 8 września w godzinach popołudniowych pojadą autobusem do Żytomierza na Ukrainie. Pani Ludmiła Kundelska z Konsulatu RP w Żytomierzu przygotowała spotkania z Polonią Żytomierszczyzny. Dzięki gościnności Klasztoru Żeńskiego Św. Benedykta przygotowano również noclegi i poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.

Kolejne spotkania odbędą się w Rumuni zodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Panowie wyruszyli na wyprawę wyposażeni w energię, chęć poznania świata, nawiązania kontaktów z Polakami mieszkającymi za granicą, a także merytorycznie. Natomiast ? z pewnym utrudnieniem sprzętowym, zabrakło ludzi dobrej woli ? przedstawicieli koncernów.

Przez cały czas będziemy relacjonować podróż Ryszarda Tunkiewicza i Jacka Michalskiego, udzielali wszelkich informacji, jako koordynator medialny, kierowali trasą i nawiązywali kontakty, a także przyjmować wsparcie, na kolejne etapy wyprawy. Przypominamy, że za naszym pośrednictwem istnieje możliwość zamówienia pocztówki z każdego kraju na świecie (koszt 15,-zł)

Redakcja Dookoła Świata

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com