Facebook

Tańce Wśród Piratów

Magda Moll-Musiał i Marcin Musiał przygotowują się do wymarzonej podróży do Ameryki Centralnej, którą połączą z akcją charytatywną na rzecz Kamila Misztala, podopiecznego Fundacji Jasia Meli ?Poza Horyzonty?. Dzięki firmie Why Not Fly, projekt  rusza 31 października, a nasi podróżnicy będą penetrować rejony Karaibów przez prawie 3 miesiące.

Magda Moll-Musiał i Marcin Musiał przygotowują się do wymarzonej podróży do Ameryki Centralnej, którą połączą z akcją charytatywną na rzecz Kamila Misztala, podopiecznego Fundacji Jasia Meli ?Poza Horyzonty?. Dzięki firmie Why Not Fly, projekt  rusza 31 października, a nasi podróżnicy będą penetrować rejony Karaibów przez prawie 3 miesiące.

 

Fundacja Poza Horyzonty powstała, by pomagać tym, którzy często są pozostawieni sami sobie ? ludziom po wypadkach. Zbiera pieniądze na protezy, które dają szansę na normalne życie. Dobra proteza to często koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Proteza nie nadaje jednak życiu celu, to tylko narzędzie - są ludzie, których protezy stoją przy łóżku, z którego oni nie chcą wstawać, bo nie widzą sensu. Magda i Marcin zdecydowali się we współpracy z Fundacją zrobić krok dalej: podzielić się swoimi pasjami i marzeniami, postawić sobie i innym wyzwania, bo życie jest drogą, a cele nadają mu sens.

Kamil Misztal ma 20 lat. Pochodzi z Minkowic (woj. lubelskie), uczy się w III klasie technikum informatycznego. Problemy ze zdrowiem Kamila zaczęły się w dzieciństwie. Gdy miał 2 latka, uległ poparzeniu kończyn dolnych oraz dłoni. W 2008 roku lekarze amputowali mu prawe podudzie. W chwili obecnej zmaga się ze stanem zapalnym kikuta, który utrudnia mu chodzenie. Czeka na operację kosmetyki kikuta. W związku z tym potrzebne są pieniądze na operację, modyfikację protezy Kamila oraz na rehabilitację. Kamil interesuje się sportem, trenuje siatkówkę na siedząco. Lubi słuchać polskiej muzyki rockowej, podróżować, zwiedzać, chodzić na koncerty i spędzać czas ze swoimi znajomymi. Jak sam mówi, ?mimo kłopotów ze zdrowiem, nie poddaję się i idę przez życie z uśmiechem na twarzy. Taki ze mnie trochę niepoprawny optymista :)?. Nadzieja na normalne życie daje Kamilowi mnóstwo energii.

Magda i Marcin to dwójka ludzi, których łączą wspólne pasje, odwaga spełniania marzeń, odrobina szaleństwa i wiele miłości. Podróżują i dzielą się tym, co widzą i przeżywają. Są autorami wielu blogów o podróżach, laureatami konkursów w dziedzinie relacji podróżniczych, często goszczą w audycjach radiowych dotyczących eksplorowania świata, organizują pokazy zdjęć w klubach podróżniczych. Odwiedzili już 31 krajów.

Podróż, którą rozpoczną w październiku, ma dać odpowiedź głodowi przygód, ugruntować ich fascynację tańcem oraz pogłębić wiedzę o Skarbie, który czeka na ich odkrycie. Planowana Trasa Wyprawy to Wenezuela ? Dominikana ? Kuba ? Panama (z wyspami San Blas). Celem przedsięwzięcia będzie poszukiwanie tajemnic Tańca, Piratów z Karaibów i ukrytego Skarbu, a duchowego wymiaru przekraczania horyzontów nada projektowi współpraca z Fundacją i chęć niesienia pomocy Kamilowi.

?Pragniemy uciec zimie i przywieść ze sobą słoneczną energię zaklętą w tańcu i Skarbie, który odkryjemy. ? Mówi Magda - Taniec jest naszą pasją: Marcin tańczy klasowo taniec towarzyski, a ja  fascynuję się salsą od swojego pobytu w Ameryce Południowej. Włączymy się więc w radosne ruedy tańczące salsę na kubańskich ulicach, zatańczymy namiętną bachatę tam, skąd pochodzi, czyli na Dominikanie (obecnie ostro trenujemy oba tańce  pod okiem Łukasza Rasia i innych instruktów ze szkoły salsy PADE). Chcemy odkryć sekrety tanecznych rytuałów umuzykalnionych mieszkańców Ameryki Łacińskiej, również rdzennych Indian zamieszkujących bajkowe wyspy San Blas - przyjrzymy się zwyczajom, opiszemy je, sfotografujemy. Planujemy również poszukać śladów słynnych karaibskich piratów ? w legendach, zwyczajach, codziennym życiu wyspiarzy. A ponieważ pirackie mapy zawsze prowadzą do ukrytego Skarbu ? pragniemy odnaleźć nasz Skarb ? może w Andach Karaibskich w Wenezueli? Czy będzie to kamień filozoficzny, czy karaibska recepta na szczęśliwe życie, czy kuferek ze złotymi dukatami ? to pokaże nam Los.?

Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie przyniosła naszym młodym podróżnikom nowe wyzwania: będą oni Ambasadorami UEK w Ameryce Centralnej. Odwiedzą wybrane uczelnie w Wenezueli, Panamie oraz na wyspach i przekażą podarki od Rektora UEK dla władz uczelni i studentów. Będą starali się również nawiązać współpracę z uczelniami, które dotychczas nie są partnerami UEK.

Magda i Marcin będą do nas pisać o swojej podroży, będzie można również śledzić ich wyprawę na stronie www.magdaimarcin.pl. Będą również obecni w radio ? będzie można ich słuchać na antenie Radia Plus i Radia Leliwa.

Po powrocie do Polski, w pierwszej połowie 2012 roku, będzie miała miejsce charytatywna część projektu. Odbędzie się mobilna wystawa fotografii z podroży, połączona z aukcją zdjęć i kiermaszem pamiątek z Karaibów. Wystawa będzie prezentowana w kilku miastach Polski Południowej, takich jak Kraków, Mielec, Lublin, Rzeszów i prawdopodobnie Krosno, a kolejne wernisaże będą uświetnione spotkaniem z Jaśkiem Melą, Prezesem Fundacji ?Poza Horyzonty?. W planach jest również organizacja dużego koncertu charytatywnego w Mielcu, impreza kubańska w Krakowie oraz cykl slajdowisk z Ameryki Środkowej. Dochód z tych działań będzie przeznaczony na rehabilitację Kamila.

Magda i Marcin zapraszają wszystkich do wirtualnego towarzyszenia im w podróży, a osoby i firmy chętne do pomocy zachęcają do kontaktu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ufają, iż wielu ludzi zainteresuje się ich wyprawą, będzie śledzić ich przygody i odnajdzie swoje własne taneczne rytmy, a pomagając Kamilowi odkryje, iż największy skarb to otwarte serce.

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Prezydent Miasta Mielca
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com