Facebook

Wyspiarska Tajlandia, historyczna Kambodża i smakowita Malezja

21 dni

Grupa 6 - 14 osób

Malezja: Georgetown, Cameron Highlands, Kuala Lumpur

Kambodża: Siem Reap (Angkor Wat), Phnom Penh, Mekong
Tajlandia: Bangkok oraz Ko Lipe

TERMINY: do ustalenia, Cena w zależności od wielkości grupy

Dookoła Świata zaprasza na jedną z najbogatszych pod względem kulturowym, kulinarnym, jak i przyrodniczym wyprawę do trzech krajów Azji Południowo - Wschodniej. Zaczynamy w Mieście Aniołów, czyli Bangkoku, nowoczesnej, tętniącej życiem metropolii, odwiedzimy majestatyczne świątynie byłego Księstwa Angkoru. Na południu, zawitamy w Phnom Penh ? odradzającej się po reżimie Czerwonych Khmerow stolicy Kambodży. W drodze do Malezji zatrzymamy się na kilkudniowy odpoczynek na klimatycznej wysepce Ko Lipe, należącej do Parku Narodowego Tarutao, w towarzystwie lazurowej wody, białego piasku i podwodnego świata. Georgetown na wyspie Penang, osłoni nam swoje wielokulturowe oblicze, społeczność chińska, indyjska jak i malajska żyjąc w symbiozie, poczujemy unikatowy klimat, przechadzając się uliczkami zabytkowego miasteczka. Podziwiać będziemy architekturę, jak i rozpieszczać nasze kubki smakowe. Po takiej mieszance doznań ukoimy zmysły wśród zieleni plantacji herbacianych w Cameron Highlands, by na koniec dać się oczarować urokowi strzelistych wież, Petronas Tower w Kuala Lumpur.

 

PROGRAM WYPRAWY:

1.Dzień: PRZELOT WARSZAWA - BANGKOK

2.Dzień: BANGKOK Przylot wczesnym rankiem do Bangkoku, odprawa paszportowo-wizowa, przejazd autobusem do hotelu, zakwaterowanie, krótki wypoczynek. Tego samego dnia po południu zwiedzanie miasta m.in.: Wielki Pałac Królewski, Świątynia Szmaragdowego Buddy, Wat Po ? najstarsza świątynia w stolicy Tajlandii z niezwykłym leżącym Buddą, spacer po labiryncie gwarnych zaułków, pełnych różnych sklepów, targowisk i ulicznych sprzedawców Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3.Dzień: PRZEJAZD DO KAMBODŻY - SIEM REAP ANGKOR WAT Wykwaterowanie z hotelu, wczesnym rankiem przejazd lokalnym pociągiem na granicę tajlandzko ? kambodżańską (ok. 6h) Przekroczenie granicy. Przejazd minibusem do Siem Reap. Odpoczynek po podróży. Nocleg.

4.Dzień: KOMPLEKS ANGKOR Cały dzień poświecimy na zwiedzanie kompleksu Angkor Wat. Udamy się do najdalej położonych świątyń w kompleksie Angkor ? Banteay Seri, jednej z piękniejszych bogato zdobionych obiektów. Po drodze wizyta w lokalnej wiosce zajmującej sie wytwarzaniem cukru palmowego. Lunch w restauracji na terenie kompleksu. Po południu czas na eksploracje uwiezionej przez drzewa Ta Prohm, świątyni znanej z filmu Tomb Rider. Dzień zakończymy podziwiając zachód słońca w Pre Rup. Powrót do hotelu.

5.Dzień: KOMPLEKS ANGKOR Całodniowa wyprawa do kompleksu Angkor. Z zupełnie innej perspektywy, na rowerach odwiedzimy średniowieczne miasto Angkor Thom, a w nim przepiękną świątynię Bayon z 54 wieżami ozdobionych i 216 uśmiechającymi się twarzami Buddy, Taras Słoni, a ukoronowaniem dnia - wizyta w największej świątyni ku czci Wisznu na świecie Angkor Wat, uważanej za jeden z siedmiu cudów świata. Dla chętnych możliwość zobaczenia świątyni z przycumowanego nieopodal balonu (30$, 15 min). Powrót do hotelu i zasłużony klasyczny masaż khmerski.

6.Dzień: TONLE SAP LAKE - BANTEAY SREI Wschód słońca nad Angkor Wat. Zakupy na targu owocowo-warzywnym, aby zaopatrzyć się na lunch. Następnie spotkamy się z dziećmi w szkole na pływającej wiosce, na jeziorze Tonle Sap ( KONIECZNIE zabrać z Polski dużą ilość przyborów, bo napotkamy wiele potrzebujących dzieci, dla których długopisy, ołówki, zeszyty są dobrem luksusowym). Po wizycie w szkole wspólne gotowanie lunchu u zaprzyjaźnionej już rodziny kambodżańskiej. Powrót do wioski i przejażdżka na bryczkach ciągniętych przez woły. Powrót do hotelu, kolacja połączona z pokazem tańców tradycyjnych.

7.Dzień: PRZEJAZD DO PHNOM PMEH- REJS PO MEKONGU Z ZACHODEM SŁOŃCA Po śniadaniu przejazd autobusem starą Angkorian, drogą przez Kampong Thom oraz Skuon ("miasto pająka") do stolicy Kambodży Phnom Penh. Trasa liczy 314 km. Po drodze wspaniałe widoki farm, pól ryżowych, khmerskich wiosek, czy stad błotnych bawołów. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Wieczorem romantyczny rejs po Mekongu w tradycyjnej drewnianej łodzi, podczas zachodu słońca. Z łodzi widoczna wspaniała panorama Phnom Penh, nazywana ?Phnom Penh skyline? (Królewski Pałac, Srebrna Pagoda, Mekong Promenadę). Powrót do hotelu.

8.Dzień: KRÓLEWSKI PHNOM PENH Po śniadaniu wizyta w Wat Phnom. Zobaczymy różne buddyjskie świątynie Theravada i Mahayana, skorzystamy z tego cichego, kameralnego miejsca, aby wsłuchać się w ciszę w samym sercu stolicy Kambodży. Odwiedzimy Tuol Sleng Museum, poznamy prawdziwy obraz ludobójstwa i okrutny rozdział kambodżańskiej historii. Kontynuując zwiedzanie przejdziemy do sławnego Narodowego Muzeum ze znanym na całym świecie największym zbiorem Khmer sztuki. Muzeum daje doskonały przegląd Angkoriańskiej historii i sztuki i jest miłym podsumowaniem wizyty w Angkor. Następnie Królewski Pałac, z jego wysoce ozdobioną salą tronową, kwitnącymi królewskimi ogrodami i oczywiście sławna Srebrna Pagoda. Powrót do hotelu.

9.Dzień: PRZEJAZD DO BANGKOKU Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie, przejazd do Bangkoku. Wieczorem, spacer po nocnych dzielnicach Bangkoku. Nocleg.

10.Dzień: BANGKOK ? KO LIPE Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie, dalsze zwiedzanie miasta, przejażdżka łodzią po kanałach Bangkoku. Powrót do hotelu, lunch, przejazd nocnym pociągiem Hat Yai na Ko Lipe.

11 - 14.Dzień: RAJSKA WYSPA KO LIPE W Hat Yai, przejazd lokalnym busem do Pak Bara, gdzie cumują szybkie łodzie, którymi dostaniemy się do Morskiego Narodowego Parku Ko Tarutao, na jedną z najpiękniejszych i najdalej oddaloną wyspę Ko Lipe, która położona jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Tajlandii. Trzy przepiękne, białe plaże na wyspie 1000 m długości i 800 m szerokości. Na Ko Lipe odpoczniemy, skosztujemy kąpieli słonecznych. Na miejscu funkcjonuje kilka wypożyczalni sprzętu do snorkowania, nieopodal są piękne rafy koralowe. Można również wykupić dodatkowo jednodniową wycieczkę na rafy Parku Narodowego, w czasie, której odwiedzimy kilka okolicznych wysp, zobaczymy niesamowite rajskie plaże, czy będziemy snorkować w oceanie i oglądać podmorski świat. Lekcje gotowania tradycyjnych potraw tajskich u zaprzyjaźnionego kucharza.

15.Dzień: PRZEJAZD DO GEORGETOWN Śniadanie, powrót na stały ląd i przejazd do Malezji. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie w hotelu.

16.Dzień: GEORGETOWN Dzień zaczniemy od spaceru po dzielnicy chińskiej, podziwiając dobrze zachowane oryginalnie z XIX w. domy kupców, m.in. Cheong Fatt Tze Mansion, pagody Leong San Tong Khoo Kongs, delektując się atmosferą miasteczka. Zajrzymy również do dzielnicy hinduskiej, pełnej południowoindyjskich świątyń, sklepów i restauracyjek, serwujących dania na liściu bananowca. Zwieńczeniem dnia będzie wizyta w kolonialnej dzielnicy portugalskiej: Ratusz, Fort Cornwallis. Nocleg w hotelu.

17.Dzień: CAMERON HIGHLANDS Przejazd do Tanah Rata, zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek, spacer po okolicy i refleksologiczny masaż stop. Nocleg.

18.Dzień: CAMERON HIGHLANDS Całodniowa wycieczka na plantacje herbaciane oraz wyprawa do wnętrza tropikalnej dżungli w poszukiwaniu kwiatu rafflesi, pasożytniczej rośliny, która kwitnie tylko przez 7 dni, a ze względu na odór, jaki wydziela nazywana jest przez mieszkańców Malezji ?trupim kwiatem?. Powrót do hotelu.

19.Dzień: KUALA LUMPUR Przejazd do stolicy Malezji, zakwaterowanie. Popołudniowe zwiedzanie miasta: Petronas Twin Towers, oceanarium z licznymi gatunkami ryb tropikalnych, zakupy na Petaling Street, meczet Masjid Jamek oraz podziwianie panoramy miasta z KL Towers. Kolacja na słynnej Jalan Alor. Powrót do hotelu.

20.Dzień: BANGKOK Przelot z Kuala Lumpur do stolicy Tajlandii, zakwaterowanie w hotelu, po lunchu zwiedzanie China Town chińskiej dzielnicy Bangkoku. Nocleg.

21.Dzień: BANGKOK, Wyloty do Warszawy

 

Tajlandia cena zawiera:

- noclegi w dwuosobowych w hotelach z klimatyzacją, wszystkie pokoje z łazienkami.
- śniadania na Ko Lipe
- lekcje gotowania tradycyjnych potraw tajskich
- transport w czasie całej trasy ( pociągi, autobusy, samochody, auto riksze, łodzie)
- przewodnik w Pałacu Królewskim w Bangkoku.
- bilety wstępu do zabytków w Bangkoku

Kambodża cena zawiera:

- Tropikalny kosz owoców w pokoju na przyjazd.
- Woda mineralna (1 butelka na osobę na dzień).
- Transport samochód klimatyzowany lub mikrobus (zależący od ilości osób).
- Transport klimatyzowany autobus w dniu 4 do Phnom Penh
- Doświadczony anglojęzyczny, licencjonowany przewodnik w czasie całej podróży w Kambodży.
- Opłata za wstęp Narodowy Muzeum Phnom Penh.
- Opłata za wstęp Królewski Pałac i Pagoda Srebra.
- Opłata za wstęp Tuol Sleng Muzeum.
- Opłata za wstęp do Parku Angkor Wat
- Zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach z łazienką, z zimną / gorącą woda.
- 3 śniadania w Siem Reap (w dniu 2,3, 4).
- Pokaz tańca Apsara i kolacja w formie bufetu (w dniu 3).
- Tradycyjny Khmer masaż (jedna godzina).

Malezja cena zawiera:

- Zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach dwuosobowych z łazienka
- Przelot na trasie Kuala Lumpur
- Bangkok - Transport lokalne autobusy
- Całodniowa wycieczka w Cameron Highlands
- Refleksologiczny masaż stop (30 min)
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 

Uczestnicy wypraw są ubezpieczeni w wybranym Towarzystwie Ubezpieczeniowym

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat 
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW 
- Bagaż podróżny BP 
- Koszty ratownictwa KR przy imprezach/amatorskim uprawianiu sportu 

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:
- Od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT ? 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Cena nie zawiera:

- biletu lotniczego na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa 
- wycieczek fakultatywnych na Ko Lipe ( decydować będziemy na miejscu, zbyt duży i różnorodny wybór. Każdy może wybrać sobie coś innego jak np.: snorkowanie, nurkowanie, park narodowy.itp. Koszt 10-20 USD
- wizy kambodżańskiej 25 USD wnioskowanie przez stronę internetową
- wyżywienia ok. 8- 10 USD dziennie nieobjętego programem
- napiwków 20 USD, wydatków własnych

 

Wszelkie informacje: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: 52/3813495 lub 785670606

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk