Facebook

Perły Indii Północnych i niezwykła natura Kerali

22 dni

Grupa 6-14 osób

Radżastan, Kerala

TERMINY: do ustalenia, cena przygotowana w zależności od wielkości grupy

 

Wyprawa, dzięki której poznacie Indie o różnych obliczach, odczujecie wielkość i różnorodność tego kraju. Zobaczycie bogate Delhi, zjawiskowe Taj Mahal, czerwony Joipur oraz wspaniałe plaże skąpane w słońcu, niezwykłą przyrodę i wodospady południa. Niezwykłość Indii, wyprawa w głąb kultury i tradycji, nie pozwoli zapomnieć tego kraju i spowoduje, że jak każdy będziecie chcieli wrócić.

PROGRAM WYPRAWY:

1. Dzień: Przelot WARSZAWA / DELHI

2 Dzień: DELHI Przylot do stolicy Indii. Odprawa paszportowo-wizowa, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek, wymiana walut. Po południu zwiedzanie miasta, zobaczymy najciekawsze zabytki, m.in: meczet Jamna Masjid, Red Fort, Bangla Sahib Gurudwara. Nocleg w hotelu.

3. Dzień: DELHI / JAISALMER Dalsze zwiedzanie New Delhi: Brama Indii, Pałac Prezydencki, grobowce Humayun'a. Po lunchu przejazd na dworzec Old Delhi. O 17:30 wyruszymy nocnym klimatyzowanym pociągiem w kierunku Jaisalmeru. Nocleg w pociągu.

4. Dzień: JAISALMER Ok. 11 przyjazd do Złotego Miasta. Zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. O 14.00 pyszny radżastański lunch, zwiedzanie fortu, spacery uliczkami złotego miasta. Wizyta w słynących z misternych zdobień Haveli Houses - typowych radżastańskich rezydencjach Maharadżów. Nocleg w hotelu z widokiem na pustynie Thar.

5. Dzień: JAISALMER ? JODHPUR Śniadanie. Odwiedzimy dżininijskie świątynie. Po krótkim spacerze nad sztuczne jezioro, zasłużony posiłek, ostatnie zakupy oraz odpoczynek przed podróżą. Przejazd na dworzec, o 17:15 pociąg do Jodhpuru, przyjazd o 22:40. Nocleg w hotelu.

6. Dzień: JODHPUR Całodniowe zwiedzanie Błękitnego Miasta: lokalnymi rikszami podążymy do oddalonych o 8 km od centrum ogrodów Mandore, gdzie znajdują się ruiny letniej rezydencji żon Maharadży, świątynia Ganeshy i grobowce przodków rodziny królewskiej. Następnie pojedziemy do Umaid Bhawan - prywatnej rezydencji maharadży Jodhpuru, ze słynnymi malowidłami polskiego artysty Stefana Norblina. Odwiedzimy niezwykle kolorowy lokalny bazar - Clock Tower, na którym można dostać wszystko, także mieniące się tysiącem kolorów słynne bransoletki. Resztę dnia spędzimy w Mehrangarh Fort, jednym z większych w Radżastanie oraz udamy się do królewskich grobowców - Jaswant Thada. Rozmarzymy się przy zachodzie słońca. Nocleg w hotelu.

7. Dzień: JODHPUR - UDAIPUR Po śniadaniu, zaczniemy od wizyty na lokalnym targu by poznać zapach przypraw. Ten dzień to relaks i odpoczynek do lunchu. Udamy się samochodem w kierunku Białego Miasta - Udaipuru. Po drodze zatrzymamy się w małej wiosce ? Ranakpur - słynącej z przepięknie rzeźbionych, marmurowych dżinijskich świątyń ukrytych w uroczej dolinie, wśród wzgórz Arawali. Wieczorny przyjazd do jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast w Radżastanie. Nocleg w hotelu.

8. Dzień: UDAIPUR Wizytę w mieście zaczniemy od Pałacu Miejskiego, następnie odbędziemy rejs po wybudowanym w 1326 roku sztucznym jeziorze Pichola, skąd najlepiej podziwiać bielone haweli, tulące się do brzegów jeziora ghaty i wyspy pałacowe, na których znajduje się hotel Lake Palace oraz pałac Jag Mandir - wizytówka miasta. Po południu zwiedzimy barwną świątynię Jagdish, powstałą ku czci jednego z wcieleń boga Wisznu. Reszta dnia przy dźwiękach muzyki w Bagore-ki-Haveli, gdzie odbywają się pokazy tańca tradycyjnego i koncerty. Nocleg w hotelu.

9. Dzień: UDAIPUR / PUSHKAR Rano wjedziemy kolejką linową na wzgórze Machala, gdzie rozciąga się cudowna panorama miasta. Ostatnie chwile spędzimy spacerując po barwnych uliczkach miasta, w którym kręcono jeden z filmów o James?ie Bondzie - Ośmiorniczkę. Po południu przejazd samochodami do wioski Puszkar. Nocleg w hotelu.

10. Dzień: PUSHKAR Po śniadaniu udamy się nad święte jezioro, gdzie przy pełni księżyca, wody jeziora obmywają dusze z wszelakich grzechów. Król Królów - takim przydomkiem chwali się ta wioska, bowiem tu znajduje się jedyna w Indiach świątynia Brahmy. Na każdym kroku będziemy mogli poczuć specyficznego ducha mistycyzmu. Po drodze spotkamy tysiące pielgrzymów zmierzających, co dzień do ponad 600 wybudowanych świątyń. Po lunchu czas na zakupy i spacer po lokalnym markecie. Następnie przejazd samochodem do Jaipur ok 4h. Nocleg w hotelu.

11. Dzień: JAIPUR Zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszego w Indiach Obserwatorium Astrologicznego, zatrzymamy się przy symbolu różowego miasta - Hawa Mahal, czyli Wieży Wiatrów, wybudowanej dla księżniczek, by swobodnie mogły przyglądać się życiu poza murami pałacu. Odwiedzimy również City Palace, rezydencję króla Jaipuru. Wieczór spędzimy w unikatowym kinie Raj Mandir oglądając bollywoodzki hit. Nocleg w hotelu.

12. Dzień: JAIPUR / AGRA Po śniadaniu pojedziemy do Amber Fort, słynnego fortu obronnego. Na jego teren wjedziemy na słoniach, iście po królewsku. W drodze powrotnej zatrzymamy się, aby podziwiać Pałac na Wodzie, letnią rezydencję Maharadży Jaipuru. Przed wyjazdem krótka chwila na zakupy u okolicznych handlarzy i posiłek. W godzinach wieczornych zawitamy do byłej stolicy Imperium Mogolskiego, Agry. Nocleg w hotelu.

13. Dzień: AGRA / FATHEPUR SIKRI / AGRA Wczesnym rankiem wyruszymy w kierunku Fatherpur Sikri, starej zapomnianej stolicy imperium króla Akbara. Wizyta w Agra Fort, które stało się dożywotnim więzieniem króla Shah Jahana, słynnego fundatora najpiękniejszego mauzoleum ku czci swej ukochanej Mumtaz. Po południu będziemy podziwiać jeden ze współczesnych cudów świata - Taj Mahal w poświecie zachodzącgo słońca. Wieczorem przejazd pociągiem do Delhi. Nocleg w hotelu.

14. Dzień: DELHI - KOCHIN - ALAPUZZA BACKWATERS W tym dniu czeka nas przelot do Kochin. W zależności od godziny lotu przejazd na lotnisko w Delhi. Przejazd samochodami ok 60km do Alappuza. Zakwaterowanie na wspaniałej łodzi Houseboat i tym samym rozpoczniemy niezwykły 24 godzinny rejs po kanałach Kerali, podczas którego możemy obserwować nie tylko życie mieszkańców, ale i piękno przyrody oraz niezwykłe świetliki. Lunch i kolacja na łodzi (w cenie).

15. Dzień: ALAPUZZA - KOCHIN Po smacznym śniadaniu dopłyniemy do portu, gdzie około południa zejdziemy z łodzi. Z pokładu houseboat dostrzeżemy piękno natury, a także prawdziwe życie mieszkańców okolicznych wiosek. Następnie przejazd samochodami do Kochin, zakwaterowanie w hotelu, lunch, spacer po okolicy. Dla chętnych kolacja na brzegiem - backwaters, sami wybierzemy świeże owoce morza, które zostaną przyrządzone specjalnie wg naszego zamówienia. Nocleg w Kochin

16. Dzień: KOCHIN - MUNNAR Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Fort Cochin, starej koloni portugalskiej, Chińskie sieci i kościół św. Franciszka, wybudowany za czasów Vasco Da Gamy. Jest najstarszym kościołem katolickim w Indiach. Po lunchu Jew Town z żydowską synagogą, ukrytą pośród wąskich kolorowych uliczek. Nie zapomnimy też o majestatycznej Bazylice Santa Cruz wybudowanej przez Portugalczyków w XVI w. Po południu przejazd do Munnar. Nocleg.

17. Dzień: MUNNAR Munnar jest małym miasteczkiem położonym pośród gór na wysokości 1600 metrów n. p. m. Na trzech charakterystycznych wzgórzach wybudowano kolejno: świątynię hinduistyczną, meczet i kościół katolicki. Rześki, górski klimat na pewno docenią osoby podróżujące po południowych Indiach. Największą atrakcją Munnar jest uroda okolicznych gór, wiele pokrytych magicznie malowniczymi plantacjami herbaty. Chyba żadna inna roślinność nie robi takiego wrażenia, jak krzaki herbaciane pokrywające całe wzgórza i doliny.Na plantacji herbaty, aby poznać proces produkcji powstawania najlepszych herbat świata. Pojedziemy przepiękną trasą nad jezioro Kundala Dam, po drodze zatrzymamy się na Hill Station. Odpoczynek w hotelu. Nocleg

18. Dzień: MUNNAR - KOCHIN RESORT Po śniadaniu wykwaterowanie z hoteli i przejazd od Kochin, do resortu przy plaży, gdzie przez kolejne dni będziemy odpoczywać i relaksować się przed odlotem do Polski. Nocleg w resorcie.

19 - 20.Dzień: KOCHIN RESORT Odpoczynek, relaks, rozkoszowanie się plażą, basenem i medycyną ayurvedyjską. Na Kerali grzech nie skorzystać z masaży.

21. Dzień: KOCHIN - DELHI Po południu przejazd na lotnisko do Kochin i przelot do Delhi. W Delhi ostatnie zakupy, pakowanie i przygotowanie do wylotu do Polski. Nocleg w Delhi.

22. Dzień: Przelot DELHI - WARSZAWA 

 

CENA WYPRAWY

CENA zawiera:

 1. Zakwaterowanie w hotelach o dobrym standardzie, ładne, czyste pokoje z łazienkami, Kerala 3*
 2. Śniadania na całej trasie
 3. Bilety wstępów do wszystkich zabytków w 10 miastach
 4. Pociągi sypilane na trasie: Delhi - Jaisalmer, Jaislamer - Jodhpur, Agra - Delhi
 5. Przelot na trasie Delhi - Kochin - Delhi
 6. 24-godzinny rejs łodzią - Houseboat w Alapuzza z lunchem, kolacją i śniadaniem.
 7. Samochody Tempo Traveler lub Innova , klimatyzowane na trasie: Jodhpur - Udaipur - Pushkar - Jaipur - Agra, Kochin - Alappuza - Kochin
 8. Zwiedzanie Delhi i Kochin oraz Kochin - Munnar - Kochin
 9. Transport na dworce, lotniska
 10. Przewodnicy lokalni w zwiedzanych zabytkach
 11. Wizyta na plantacji herbaty w Munnar
 12. Wjazd na słoniach do Amber Fort w Jaipur + bilety do kina.
 13. Wiza do Indii + serwis aplikacji 1
 14. Ubezpieczenie KL i NNW
 15. Opieka polskiego pilota.

 

Cena nie zawiera:

 • Przelotu na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa 
 • Wyżywienia ( poza śniadaniami i kolacją i lunchem na łodzi) ok 10-15 USD / dzień
 • Napiwków  ok 40 USD
 • Wydatków własnych, napoi, alkoholu, telefonów itp.

Formalności:

 1. Paszport do wizowania. Paszport ważny minimum rok.

 

Wszelkie informacje: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: 52/3813495 lub 785670606

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk