Facebook

ALASKA - Kraina Słońca o Północy OSTATNIE POGRANICZE STANÓW ZJEDNOCZONYCH

11 dni

Grupa 6 - 14 osób

Anchorage - grizli w Katmai - Talkeetna - góry Alaska - park narodowy Denali - renifery i niedźwiedzie grizli - Fairbanks - gorące źródła - łosie - św. Mikołaj - lodowce - wodospady w Czugacz - Park Narodowy Fiordów Kenai - orły - wieloryby - górskie jeziora - łososie

Termin: lipiec , Ceny przygotowywane w zależności od ilości osób w grupie

 

PROGRAM WYPRAWY:

1.Dzień: (wtorek, 9 lipca) - ANCHORAGE. Przylot na Alaskę. Panorama gór Czugacz i Anchorage znad brzegów Zatoki Cooka. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Opcja dla wytrzymałych - spacer wzdłuż reprezentacyjnej 4 Avenue. Nocleg.

2.Dzień: (środa, 10 lipca) - Całodniowa, samolotowa (mały odrzutowiec plus hydroplan w każdą stronę, to TEŻ jest przygoda!) eskapada do parku narodowego Katmai, gdzie przez 4-5 godzin będziemy mieli okazję oglądania niedźwiedzi grizli łowiących do pyska podążające na tarło łososie. Wyjazd z hotelu ok. 7 rano, powrót do Anchorage ok. godz. 19.

3. Dzień: (czwartek, 11 lipca) - DENALI. Przejazd w stronę gór. Postój w uroczym miasteczku Talkeetna (sceny znajome z serialu ?Przystanek Alaska?), będącym bazą wypadową alpinistów zdobywających szczyt Mt McKinley. Przy dobrej pogodzie - spektakularny przelot sportowym samolotem w okolice Mt McKinley z lądowaniem (przy sprzyjających warunkach śniegowych) na lodowcu. Grill w lesie nad strumieniem. Kontynuujemy przejazd w poprzek gór Alaska Range. Mając pojazd wyłącznie dla siebie urządzamy postoje na zdjęcia w najciekawszych widokowo miejscach. Wsłuchując się w dźwięki alaskańskich ballad pokonujemy przełęcze gór Alaska. Wieczorem spacer do jeziora Beaver Lake, gdzie oglądamy tamy i żeremia bobrów, czasami łosie. Nocleg w drewnianych, uroczych domkach traperskich u stóp majestatycznych gór, pośród borealnego lasu.

4. Dzień: (piątek, 12 lipca) - DENALI. Wizyta w ośrodku informacji turystycznej, przyrodniczy film o Denali. Wielogodzinna wycieczka parkowym autobusem (jedyny dostępny, zmotoryzowany środek transportu) w głąb parku narodowego Denali. Podczas długiego pobytu na terenie Denali mamy ogromne szanse ujrzenia niedźwiedzi grizli, reniferów karibu i koziorożców, czasami dostrzegamy również rysie, wilki i orły przednie. Panorama najwyższych gór Ameryki Północnej - pasma Alaska Range. Przy dobrej pogodzie widok na potężny, granitowy masyw Mt McKinley (zwany przez Indian Atabaska Denali) - najwyższy szczyt kontynentu (6 194 m n.p.m.). W drodze powrotnej mamy możliwość wyjścia z autobusu i spaceru po najpiękniejszych fragmentach parku, np. poprzez tundrę przełęczy Polychrome Pass. Nocleg w tych samych, kameralnych domkach.

5. Dzień: (sobota, 13 lipca) - FAIRBANKS. Trzygodzinny przejazd do Fairbanks, zakwaterowanie w hotelu przy leśnej polanie, z widokiem na góry Alaska. Popołudnie spędzamy w uzdrowisku Chena Hot Springs z gorącymi, leczniczymi źródłami. Jest to najlepsze na całej trasie miejsce do obserwacji łosi! Na miejscu... spacery po lesie, wypatrujemy zwierząt wśród leśnych uroczysk.

6. Dzień: (niedziela, 14 lipca) - FAIRBANKS - VALDEZ. Długi (600 km) przejazd doliną roztokowej rzeki Tanany do pasma Alaska Range, jezioro Summit z widokiem na lodowiec Izabeli, tarlisko łososi. Mijamy najbardziej zlodowaconą część kontynentu - góry Wrangla/św. Eljasza będące wraz z parkiem Kluane największym parkiem narodowym Ameryki Północnej, uznanym przez UNESCO za Przyrodnicze Dziedzictwo Świata! Wjazd w Góry Czugacz, panorama lodowca Worthington, malownicza przełęcz Thompsona znana z rekordowych dla Alaski opadów śniegu, kanion Keystone, sesja zdjęciowa przy wodospadach Bridal Veil i Horsetail. Nocleg w portowym miasteczku Valdez, malowniczo położonym nad zatoką Księcia Williama. Wieczorem szukamy orłów bielików wzdłuż miejscowych, rybnych strumieni.

7. Dzień: (poniedziałek, 15 lipca) - GÓRY CZUGACZ i TALKEETNA. Od rana staramy się dojrzeć lwy morskie i wydry morskie penetrujące zakamarki rybackiego portu Valdez. Ponowny, widokowy przejazd przez przełęcz Thompsona do przepięknej doliny Matanuska. Liczne postoje na spacery i zdjęcia. Unikalne formacje skalne (Kamienny Sfinks), kolorowe warstwy anhydrytowe. Największą atrakcją dnia jest dwugodzinny, technicznie łatwy spacer w iście antarktycznej scenerii po powierzchni lodowca. Nocleg w luksusowych drewnianych domkach na typowym alaskańskim odludziu, gdzie czasami w nocy słychać wycie wilków!

8. Dzień: (wtorek, 16 lipca) - CZUGACZ - ANCHORAGE - PÓŁWYSEP KENAI. Przejazd przez Anchorage, w głąb półwyspu Kenai, gdzie nad obfitującą w łososie rzeką szukamy niedźwiedzi, zarówno czarnych jak i grizli. Grill w lesie. Przejazd na nocleg do portowego miasta Seward.

9. Dzień: (środa, 17 lipca) - PARK NARODOWY FIORDÓW KENAI. 9-godzinny, unikalny w swoim charakterze rejs statkiem wycieczkowym wzdłuż oceanicznego wybrzeża, pośród wysp, zatok i cieśnin, z podziwianiem lodowców schodzących z gór półwyspu Kenai, z pola lodowego Harding Icefield. Obserwujemy morską faunę: foki, lwy morskie, orły bieliki, maskonury, wydry morskie, a często - morświny, wieloryby humbaki i orki.

10. Dzień: (czwartek, 18 lipca) - PARK NARODOWY FIORDÓW KENAI. Kilkugodzinny, ostrożny (niedźwiedzie!) spacer wzdłuż lodowca Exit do pola lodowego Harding Icefield. Przejazd nadjezioro Portage, szukamy wielorybów bieługa w wodach zatoki Turnagain i muflonów Dalla na przydrożnych skałach.

11. Dzień: (piątek, 19 lipca) - Wylot z Anchorage. Zakończenie wycieczki.

Dodatkowe opcje: Z lotem na niedźwiedzie 

 Dla chętnych możliwość 2-3 dni w Vancover. 
 

Cena obejmuje:

 Prywatny, wyłącznie dla Was transport wg programu wygodnym, klimatyzowanym mikrobusem.

 1. Zakwaterowanie w hotelach/pensjonatach/domkach traperskich w pokoju 2 osobowym, (niekiedy w 2 pokojach; 2 i jedno łóżkowym),
 2. Śniadania w Anchorage i Fairbanks,
 3. Samolotowa eskapada do Katmai na niedźwiedzie.
 4. Usługi polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wyprawy, znawca Alaski, prowadzący wycieczki na Alaskę rok w rok już od 22 lat!
 5. Ubezpieczenie NNW i KL
 6. Organizacja, rezerwacja i przygotowanie wyprawy.

 Cena nie obejmuje

 Przelotu z Polski na Alaskę - tu mogę zaproponować ofertę najlepszą na rynku. Po akceptacji ustalimy termin wylotu i mogę zlecić szukanie biletów lotniczych. 

 1. Pozostałego wyżywienia nieobjętego w programie. Zakupy i gotowanie na miejscu, lub jedzenie w lokalnych knajpkach, barach polecanych przez przewodnika. Żywność na grilla uczestnicy kupują sami wg własnego gustu.
 2. Lokalnych wstępów/wycieczek (w 2012 ceny) wynosiły: Te zależą od pogody na miejscu. Jeśli będzie dobra to wtedy przewodnik dobierze najkorzystniejsze czasowo opcje. Te koszty poniżej maksymalne.
  - lot do Denali - $195+55 za lądowanie na lodowcu,
  - rejs w Kenai - $163,
  - wjazd do parku Denali - $45,
 3. Wizy do Stanów Zjednoczonych

 Koszty lokalnych wycieczek "nie w cenie" zmieniają się sezonowo, dlatego ich nie są wliczone w cenę. Lot do Denali pod McKinleya kosztuje, np. 195$ + 55$, ale jak będzie pochmurno, to samoloty w ogóle nie lecą!! Podobnie rejs do fjordów w dniu 9, jak pogoda będzie super, to absolutnie trzeba zabrać się na rejs 9-godzinny, ale jak spadnie deszcz, to 6-godzin (mniejsza cena) zupełnie wystarczy. Decyzję podejmujemy na miejscu.

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ - aparat fotograficzny, videokamerę, zapasowe kostki pamięci, odzież na zmianę, wygodne buty, strój kąpielowy, sprzęt przeciw-deszczowy, środek na komary. Przydaje się lornetka, dobry humor i odporność na trudy podróży.

Wszelkie informacje: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: 52/3813495 lub 785670606

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com