Facebook

Zjadłem Marco Polo – Posmakuj Azji - Krzysztof Samborski

Zjadłem Marco Polo – Posmakuj Azji                                                                                        Krzysztof Samborski                                                                                                                 
Wydawnictwo Bezdroża                                                                                                     Autor mówi o sobie, że jest dziennikarzem; już nie turystą, ale jeszcze nie podróżnikiem. Od lat zauroczony krajami azjatyckimi, postanowił obudzić w czytelnikach ciekawość świata i urzec ich dziką i autentyczną Azją Centralną.

Zjadłem Marco Polo – Posmakuj Azji - Krzysztof Samborski
Wydawnictwo Bezdroża

Autor mówi o sobie, że jest dziennikarzem; już nie turystą, ale jeszcze nie podróżnikiem. Od lat zauroczony krajami azjatyckimi, postanowił obudzić w czytelnikach ciekawość świata i urzec ich dziką i autentyczną Azją Centralną. Krzysztof Samborski zabiera nas w podróż po Kirgistanie, Tadżykistanie, Afganistanie i Chinach; szlakiem azjatyckiego stepu, w stronę majestatycznych gór i w odwiedziny do serdecznych ludzi spotkanych po drodze. Jak pisze w książce, miejsca te bezpowrotnie się zmieniają i Azja Centralna nie jest już taka sama. „I nie chodzi o to, że cywilizacja zaasfaltuje wspaniałe szutrówki, choć nie zdoła przekształcić całych gór” – mówi autor – „Zmienią się jednak mieszkający w nich ludzie, a to oni, jeszcze bardziej niż rzucająca na kolana natura, sprawiają, że właśnie ta część Niebieskiej Planety jest dla mnie najpiękniejsza.” Dajmy się, więc porwać w podróż śladami Marco Polo, a być może opowieść ta zachęci nas do wyruszenia we własną wędrówkę po Azji.

 

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com