Facebook

Ofiary z ludzi – od samurajów do męczenników Dżihadu - Jarosław Molenda

JAROSŁAW MOLENDA
Ofiary z ludzi – od samurajów do męczenników Dżihadu
Bellona 2014-06-26

Druga część Ofiar z ludzi Jarosława Molendy ukazała się na rynku czytelniczym. Autor odpowiada na pytanie: Czy istnieje w dziejach ludzkości jakakolwiek cywilizacja, której obcy byłby czyn złożenia ofiary z człowieka? Pisarz w odpowiedzi porusza fascynujące obecnie świat i trudne zagadnienia dotyczące często niezrozumiałych formuł zabijania.

JAROSŁAW MOLENDA
Ofiary z ludzi – od samurajów do męczenników Dżihadu
Bellona 2014-06-26

Druga część Ofiar z ludzi Jarosława Molendy ukazała się na rynku czytelniczym. Autor odpowiada na pytanie: Czy istnieje w dziejach ludzkości jakakolwiek cywilizacja, której obcy byłby czyn złożenia ofiary z człowieka? Pisarz w odpowiedzi porusza fascynujące obecnie świat i trudne zagadnienia dotyczące często niezrozumiałych formuł zabijania. Opierając się na rozważaniach Ewangelisty Marka, Konrada Lorenza, Artura Schopenhauera, Zygmunta Freuda, czy Wilhelma Stekela, Molenda opracował inne, generalnie niezrozumiałe zagadnienia. Często wydaje się, że starożytne kultury i plemiona barbarzyńskie nieznające pisma były bardziej okrutne i pozbawione zasad niż cywilizowane narody. Wystarczy jednak sięgnąć do przykładów z historii najnowszej, żeby diametralnie zmienić ten pogląd. Karnawał okrucieństwa, który ma swoją niechlubną tradycję w przeszłości, trwa w najlepsze i w dzisiejszym świecie.
Jarosław Molenda – absolwent filologii klasycznej UAM w Poznaniu, dziennikarz Dookoła Świata, współodkrywca prekolumbijskich ruin w Peru, członek South American Explorers, autor wielu książek, jest jednym z najwybitniejszych postaci literatury łączącej historię z przygodą. Molenda to poszukiwacz prawdy w zamierzchłej historii i człowiek uwalniający niejednokrotnie dzieje ludzkości.


Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com