Facebook

Wyspy Greckie - przewodnik historyczny

JAROSŁAW MOLENDA

Wyspy Greckie – Przewodnik Historyczny

Bellona 2014

Któż z poszukiwaczy przygód, turystów, globtroterów, odkrywców nie marzył o poznaniu Wysp Greckich? Któż nie czytał mitologii i nie próbował nakreślić historii i legend w miejsca obecne? Jednak historia oparta na mitach nie każdemu wydaje się być prawdziwa, choć w każdym z nich jest trochę prawdy, trochę wyobraźni. Nie łatwo jednak stwierdzić, jak daleko prawdziwe są opisy starych dziejów. Autor książki ukazuje czytelnikowi kontrowersyjne dzieje Hellady. Robi to z wielką znajomością tego regionu świata, mitów, historii, spisując znakomitym piórem to, co nurtuje ludzkość od wieków. W książce Jarosław Molenda skupił się na tych epizodach greckiej historii, które

 

Któż z poszukiwaczy przygód, turystów, globtroterów, odkrywców nie marzył o poznaniu Wysp Greckich? Któż nie czytał mitologii i nie próbował nakreślić historii i legend w miejsca obecne? Jednak historia oparta na mitach nie każdemu wydaje się być prawdziwa, choć w każdym z nich jest trochę prawdy, trochę wyobraźni. Nie łatwo jednak stwierdzić, jak daleko prawdziwe są opisy starych dziejów. Autor książki ukazuje czytelnikowi kontrowersyjne dzieje Hellady. Robi to z wielką znajomością tego regionu świata, mitów, historii, spisując znakomitym piórem to, co nurtuje ludzkość od wieków. W książce Jarosław Molenda skupił się na tych epizodach greckiej historii, które w popularnych opracowaniach są pomijane lub tylko wzmiankowane. W świetle lektury Wysp Greckich, okazuje się, że dzieje Grecji jawią się o wiele ciekawiej, a zwiedzane miejsca przemawiają swoją bogatą przeszłością, także odkrywanymi dziś tajemnicami, np. o Peryklesie, jako pierwszej ofierze wirusa Ebola, najstarszym laptopie świata, Krzysztofie Kolumbie, który urodził się wbrew podaniom właśnie na Chios, czy sekretach długowieczności.
Jarosław Molenda – absolwent filologii klasycznej UAM w Poznaniu, dziennikarz Dookoła Świata, współodkrywca prekolumbijskich ruin w Peru, członek South American Explorers, autor wielu książek, jest jednym z najwybitniejszych postaci literatury łączącej historię z przygodą. Molenda to poszukiwacz prawdy w zamierzchłej historii i człowiek uwalniający niejednokrotnie dzieje ludzkości: Poczet Odkrywców i zdobywców Ameryki Łacińskiej, Tajemnice polskich grobowców, Panama 1671, Tupac Amaru II, Narodziny Atlantydy, Fakty i mity na temat relacji Platona, Rośliny, które zmieniły świat, Przedkolumbijscy żeglarze i odkrywcy Ameryki, Wojny guarańskie 1628-1756, Klątwa złota jezuitów, Ofiary z ludzi cz. I i cz. II.

 

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com