Facebook

W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji - Archipelag znikających wysp!

W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji - Archipelag znikających wysp!

Różnorodności nie trudno szukać na wyspach, kultura stanowi mozaikę wpływów innych kultur, ciekawych ludzi, których najłatwiej spotkać na Jawie — najlepiej zagospodarowanej wyspie Indonezji. Egzotyki? Spośród 17 tys. wysp zamieszkałych jest 6 tys. Każda ma odrębną kulturę, inny język, zwyczaje, tradycję, historię. 

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie nowość pt. Archipelag znikających wysp autorstwa Sergiusza Prokurata i Piotra Śmieszka. To książka dla osób lubiących zatracić się w dobrej podróżniczej lekturze, a także dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższym czasie odkrywanie tego egzotycznego archipelagu. Publikacja przybliża indonezyjskie zróżnicowanie, mozaikę kultur, języków — światów. Czytelnik znajdzie tu szeroki przekrój tematów: relacje z podróży, opisy reporterskie, ale też analizy problemów społecznych czy ekonomicznych. Książka może służyć za przewodnik po kilku wyspach na mapie Indonezji, wzbogacony okruchami wspomnień autorów i ich osobistymi refleksjami.

indonezja foto 1Indonezja to wspaniałe miejsce. Urzeka i niczym magnes nieustannie przyciąga turystów i podróżników. — piszą we wstępie autorzy — Nas fascynują ludzie i miejsca w tym kulturowo zróżnicowanym kraju. Postanowiliśmy się podzielić tym, co mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć. Co najbardziej zafascynowało autorów, czy udało im się odnaleźć "prawdziwą" Indonezję? Zachęcamy do lektury! Książka dostępna jest również w wersji ebook.

Autorzy oraz wydawnictwo zapraszają na cykl spotkań z Sergiuszem Prokuratem jednym z autorów książki.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/archipelag-znikajacych-wysp-sergiusz-prokurat-piotr-smieszek,beinzw.htm

Sergiusz Prokurat— ekonomista, historyk. W Indonezji mieszkał ponad rok i obecnie często tam bywa. Studiował na indonezja foto 2Uniwersytecie Udayana w Indonezji oraz prowadził firmę typu import – eksport oferującą produkty z archipelagu indonezyjskiego. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Jego opinie i artykuły pojawiały się w takich czasopismach jak m.in.: „National Geographic Traveler”, „Harvard Business Review”, „Wprost”, „Gazeta Bankowa”, „Gazeta Finansowa”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Mówią Wieki”, „Proseed”, „Najwyższy Czas”, „Focus Historia”.
Piotr Śmieszek — w 1995 r. ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poprzez podróże biznesowe poznał: Turcję, Syrię, Birmę, Chiny, Tajlandię. Aż w końcu w 2002 r. samolotem linii Garuda Indonezja wylądował w Dżakarcie. Od tego czasu odkrywa Indonezję. W 2008 r. poznał Arun, mieszkającą na Jawie Bugiskę z Celebesu, z którą wziął ślub. 

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com