Facebook

Stowarzyszenie „W drodze”

Zostało powołane w listopadzie 2012 roku by działać na rzecz kultury, wychowania i podróży. Jest organizacją ludzi, którym bliska jest idea podróżowania oraz prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia. Także – entuzjastów, odnajdujących przygodę w kulturze i sporcie. W swoich szeregach skupia tych, którzy wykazując się pomysłowością, nowatorstwem i konsekwencją w realizacji swoich zamierzeń wykraczają ponad przeciętność.

Celem Stowarzyszenia jest popularyzacja różnych form turystyki, rekreacji, sportu, kultury i dziedzictwa narodowego, a w szczególności:

● upowszechnianie wiedzy z zakresu krajoznawstwa, turystyki, geografii, historii oraz kultury fizycznej i sportu,
● popularyzowanie oraz umacnianie w świadomości społecznej form aktywnego stylu życia,
● inspirowanie i organizacja działań w dziedzinie kultury, krajoznawstwa, turystyki oraz kultury fizycznej i sportu, geografii, historii i dziedzictwa narodowego,
● działanie na rzecz promocji zdrowia i propagowania zdrowego stylu życia,
● udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży wywodzącej się ze środowisk lub rodzin patologicznych i wykluczonych; pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób; działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
● działanie na rzecz promocji kultury i sztuki, a także ochrony dóbr kultury i tradycji oraz dziedzictwa narodowego,
● upowszechnianie wiedzy ekologicznej oraz działanie mające na celu ochronę dziedzictwa przyrodniczego,
● podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej;
● pomocy Polonii i Polakom za granicą; promocji Rzeczypospolitej Polskiej za granicą.

Stowarzyszenie jest organizatorem Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”, którego III edycja zakończyła się w kwietniu 2013 roku oraz Imprez, prelekcji i wystąpień w Bydgoskim Klubie Podróżnika. Spotkania odbywają się w każdy, co drugi czwartek w budynku K, przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.
Obecnie Stowarzyszenie przygotowuje programy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, dotyczące poznawania Polski i świata, powiązanych z nauką kultury, historii i geografii.

Wpłata składek i darowizn na konto stowarzyszenia:
Bank Spółdzielczy 25 8142 0007 0308 0177 2000 0001

2

5

8

1

4

2

0

0

0

7

0

3

0

8

0

1

7

7

2

0

0

0

0

0

0

1KONTAKT
Tel. +48 785670606
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com