Facebook

Maluchem do Rumunii

(...) Do Rumunii wyruszyliśmy w pewien sierpniowy poranek. Maluch był zapakowany prawie po dach, a pod jedno z siedzeń na wszelki wypadek zapakowaliśmy pudełko z różnymi częściami zapasowymi. Poza ubraniami i zapasem jedzenia (w dzikim kraju miało nie być dobrze zaopatrzonych sklepów) zabraliśmy ze sobą namiot, stolik, krzesełka i butlę gazową, na której mieliśmy przygotowywać posiłki. Wybraliśmy trasę przez Słowację i Węgry. W pierwszym mieście, do którego wjechaliśmy po przekroczeniu granicy węgiersko-rumuńskiej napotkaliśmy supermarket jednej z firm, które można napotkać również w Polsce. (...)

(...)
Do Rumunii wyruszyliśmy w pewien sierpniowy poranek. Maluch był zapakowany prawie po dach, a pod jedno z siedzeń na wszelki wypadek zapakowaliśmy pudełko z różnymi częściami zapasowymi. Poza ubraniami i zapasem jedzenia (w dzikim kraju miało nie być dobrze zaopatrzonych sklepów) zabraliśmy ze sobą namiot, stolik, krzesełka i butlę gazową, na której mieliśmy przygotowywać posiłki. Wybraliśmy trasę przez Słowację i Węgry. W pierwszym mieście, do którego wjechaliśmy po przekroczeniu granicy węgiersko-rumuńskiej napotkaliśmy supermarket jednej z firm, które można napotkać również w Polsce. (...)
Planowaliśmy przejechać się przez północną Rumunię (region Maramuresz), kierując się ku delcie Dunaju, by następnie odpocząć na plażach nad Morzem Czarnym. Po drodze chcieliśmy zobaczyć ciekawe miejsca, spróbować lokalnych produktów i rozszerzyć nasze pojęcie o kraju.
W Rumunii zaskoczyły nas krowy, konie i owce, które, jak się dowiedzieliśmy, wielu gospodarzy wypuszcza rano z podwórka, cały dzień wędrują w dowolne strony, a wieczorem każde zwierzę wraca do swojego domu. Spotykaliśmy je na górskich przełęczach, suchych równinach i przechodzące w poprzek leśnych dróg.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 listopad 2011 18:21

Redakcja DS

ul. Bielska 1, 86-031 Osielsko, woj Kujawsko-Pomorskie
tel./fax 52 381 34 95, 0 785 670 606
masz pytania, napisz tutaj

Zaloguj się, by skomentować

Więcej w tej kategorii:

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com