Facebook

Drodzy członkowie i sympatycy Polonijnego Klubu Podróżnika

Witam serdecznie i zapraszam do zapoznania się z informacjami o naszym klubie:

Spotkania/Prezentacje
PANNA MARIA
- Historia Polaków w Texasie. 30 Maja, środa. 7:00pm. Na spotkanie z Ks. Franciszkiem Kurzajem zapraszamy do Instytutu im., J. Piłsudskiego (180 2nd Ave. pomiędzy 11 i 12 Str.) Ks. dr. Kurzaj jest proboszczem parafii Św. Pawła w San Antonio ale nade wszystko zasłynął jako duszpasterz Ślązaków w Teksasie. Tam przeszło 150 lat temu Ślązacy założyli parafię Panna Maria i do dziś kultywowana jest tradycja i gwara śląska. Ks. Franek ? jak się każe nazywać, to wspaniały gawędziarz, który opowie nam o swoich życiu w Teksasie oraz o swoich podróżach po całym świecie. Razem z nim w drodze do Teksasu będzie 10 osobowa grupka młodzieży z Polski, laureatów konkursu wiedzy o Polonii i gwarze śląskiej. Już teraz serdecznie zapraszamy. Więcej informacji 1-973-473-1249. Donacja $7 przy wejściu.

Witam serdecznie i zapraszam do zapoznania się z informacjami o naszym klubie:

Spotkania/Prezentacje
PANNA MARIA - Historia Polaków w Texasie. 30 Maja, środa. 7:00pm. Na spotkanie z Ks. Franciszkiem Kurzajem zapraszamy do Instytutu im., J. Piłsudskiego (180 2nd Ave. pomiędzy 11 i 12 Str.) Ks. dr. Kurzaj jest proboszczem parafii Św. Pawła w San Antonio ale nade wszystko zasłynął jako duszpasterz Ślązaków w Teksasie. Tam przeszło 150 lat temu Ślązacy założyli parafię Panna Maria i do dziś kultywowana jest tradycja i gwara śląska. Ks. Franek ?jak się każe nazywać, to wspaniały gawędziarz, który opowie nam o swoich życiu w Teksasie oraz o swoich podróżach po całym świecie. Razem z nim w drodze do Teksasu będzie 10 osobowa grupka młodzieży z Polski, laureatów konkursu wiedzy o Polonii i gwarze śląskiej. Już teraz serdecznie zapraszamy. Więcej informacji 1-973-473-1249. Donacja $7 przy wejściu.

Współpraca z www.polskieradiousa.com
Zapraszamy do słuchania programów o turystyce, podróżach i eksploracji na falach Polskiego Radia USA 1160 AM i 1520 AM w każdy czwartek o 4:10pm. Przypomnę, iż radio red. Ewy Strzałkowskiej nadaje codziennie (poniedziałek ? piątek) w godzinach od 14:00 do 17:30, w sobotę 16:00 ? 17:00 a w niedzielę od 12:00?15:00.

Andrzej Sochacki wyruszył w kolejną podróż!
Słynny ?Jędrek? z Arizony, ledwo co wrócił z samotnej wyprawy wokoło Ameryki Południowej (jego świetnie relacje publikował przez wiele miesięcy Nowy Dziennik) a już rozpoczął nową ? i znowu samotną wyprawę samochodem po Europie a dokładnie ?Po obrzeżach Europy?. Jego celem jest odwiedzanie środowisk Polonijnych a szczególnie kombatanckich i zachęcanie ich do przekazywania swoich zbiorów do powstającego w Krakowie Muzeum Armii Krajowej. Jak i poprzednio Andrzej podróżuje z polska flagą i białym orłem promując Polskę i Polaków. Andrzej odbył już siedem podróży dookoła świata oraz kilkanaście innych mniejszych. Jego mottem jest ?Bez podróży życie się dłuży?. Dodajmy tylko, że jak zwykle ?Jędrek? podróżuje z bardzo ograniczonymi środkami finansowymi i dlatego prosimy Was o wsparcie. A oto jak przesłąc wpłacić donacje: Andrzej Sochacki; Bank of America, Numer konta #4375757686, Routing #122101706. Bardzo dziękujemy.

Z Kalendarza Podróżników
Zbliżają się lub już minęły rocznice znakomitych osiągnięć Polskich odkrywców i podróżników;

* 23 maja 1995 ? Marek Kamiński i Wojciech Moskal, po 70-dniowej pieszej wędrówce, bez wspomagania, ciągnąc ładunki na saniach jako pierwsi Polacy dotarli do Bieguna Północnego.
* 23 maja 1998 ? zmarł Tony Halik, podróżnik, filmowiec, pisarz. Autor telewizyjnego programu "Pieprz i wanilia".
* 23 maja 1786 ? zmarł Maurycy A. Beniowski, wybrany królem plemion Malgaskich na Madagaskarze.
* 23 maja 1989 ? w czasie zejścia z Mount Everestu zginął Eugeniusz Chrobak, himalaista.
* 28 maja 1981 ? uczestnicy Polskiej Akademickiej Wyprawy Kajakowej ?Canoandes ?79? odkryli i nazwali najwyższe wodospady Rio Colca imieniem ?Cascadas de Juan Pablo II?.
* 5 czerwca 1993 ? w Warszawie powstał Polski Oddział The Explorers Club, którego fundatorem był Jerzy Majcherczyk.
* 6 czerwca 1979 ? Akademicka Wyprawa Kajakowa ?Canoandes ?79? odleciała z Warszawy do Ameryki.

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk