Facebook

Karkonosze - mapa dla cyklistów

Karkonosze – mapa dla cyklistów                       

Na terenie czeskiego Parku Narodowego Karkonosze na rowerzystów czeka niemal 400 kilometrów tras, na przedgórzu natomiast kolejnych 300 km. Trasy są odpowiednie zarówno dla zaawansowanych rowerzystów, jak i rodzin z dziećmi. 

Od niedawna cykliści mają do dyspozycji nową mapę z zaznaczonymi także mniej popularnymi trasami oraz informacjami o specjalnych autobusach do przewozu rowerów (cyklobusach) i kolejkach linowych. Znajdziemy tu też 8 przykładowych wycieczek rowerowych. Mapa jest dostępna w ośrodkach informacji turystycznej, można ją też pobrać w formie elektronicznej z oficjalnej strony internetowej  Karkonoszy www.krkonose.eu

Od września czeskie Karkonosze zapraszają także na ciekawe imprezy kulturalne i rozrywkowe. Vrchlabskie Lato Muzyczne ostatni finałowy koncert  w wykonaniu pochodzącego z Salzburga Thomasa Albertusa Irnbergera, w kościele klasztornym w Vrchlabí. Dni pełne zabaw, gier i bajek czeka na dzieci i dorosłych w Hornej Malej Úpie, gdzie odbędą się ,,Wędrówki Liczyrzepy". Równie ciekawie są podczas turystycznej gry na orientację ,,HETOS" w Rokytnicach nad Jizerou oraz w Szpindlerowym Młynie na ,,Drakiádzie". Weekend pełen zabawy i adrenaliny wszystkim miłośnikom gór zapewni festiwal alpinistyki i dalekich podróży ,,Oddech Gór" w miejscowości Paseky nad Jizerou. Smakoszom polecamy udział w tradycyjnej imprezie gastronomicznej ,,Gulasz Liczyrzepy" w Pecu pod Śnieżką. Miłośników turystyki rowerowej zapraszamy do Czech. 

Zaloguj się, by skomentować
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com